Vykurovacia rohož HM 150W 2.5m² príkon 375W

110.58 s DPH

Dostupné

Príkon: 375W
Výkon: 150W/m²
Vykurovacia rohož
Celková plocha: 2,5m²
Rozmer balenia: 5 x 0,5m

SKU: VSHM-7205 Kategórie:

Popis

Elektrické rohože HM značky v-systém sú šikovným riešením pre hlavné alebo doplnkové podlahové vykurovanie.

Sú vhodné pre novostavby aj rekonštrukcie obytných priestorov a vyznačujú sa rýchlou a jednoduchou montážou.Stavebné montáže zvládne aj domáci kutil, avšak pripojenie do elektrickej siete by mala vykonávať iba osoba oprávnená s platnou vyhláškou SR. Pre riadenie vykurovacej rohože HM musí byť použitý termostat s čidlom. Je dôležité si dopredu rozmyslieť akým smerom bude Vaša elektrická rohož položená v súvislosti s jej vhodným umiestnením. Vykurovaciu rohož neumiestňujte do priestorov pod trvalo zakryté plochy ( skrine, kuchynské linky atď.). Zároveň je vhodné si rozmyslieť začiatok, smer a koniec vykurovacej rohože, najmä kvôli umiestneniu inštalačnej krabice či termostatu. Pri skladbe jednotlivých vrstiev je najhlavnejším činiteľom podklad, na ktorom bude  vykurovacia rohož položená.

Rozlišujeme:

betónový podklad – zbavenie nečistôt, nutné natrieť penetračným základom

 

pôvodná dlažba – pokiaľ je dlažba rovná, nie je nutné jej odstránenie

 

drevené podklady – dôležitá je vyrovnávajúca vrstva, ktorá je nutná v súvislosti s izoláciou kábla od dreveného podkladu. Táto vrstva nemôže byť v žiadnom prípade preskočená!

 

Na vhodne upravený podklad, ktorý je napenetrovaný, prípadne obsahuje vyrovnávajúcu vrstvu, môžeme pokladať vykurovaciu rohož. Najprv odporúčame položiť rohož takzvane “nasucho” a doladiť prípadné nedostatky. Sieťovina, na ktorej je samotný vykurovací kábel možno rozstrihnúť a tým pádom možno rohože ohýbať v ľubovolnom smere. Nesmie sa ale prestrihnúť alebo porušiť vykurovací kábel!. Takisto sa kábel nemôže ani pretínať a preto dodržujte vzialenosť jednotlivých slučiek.

 

Pred zakrytím rohože doporučujeme rozmiestnenie vykurovacieho kábla buď nakresliť alebo odfotografovať hlavne pre budúce stavby či úpravy. Zakrytie rohože prevedieme nanesením zakrývacej hmoty, ktorej hrúbka by mala byť čo najtenšia, ale dostatočne hrubá na zakrytie rohože. Postupovať treba so zvýšenou ostrahou, aby nedošlo k porušeniu elektrického vodiča.

 

Po zatvrdnutí môžeme pokladať vrchnú vrstvu, napr. dlažbu.

 

Je možné spájať aj viacero vykurovacích rohoží podľa produktového návodu.

 

dvojžilová – pripojenie iba z jedného konca

Na stiahnutie:

návod k inštalácií

Menu